Registracija internetu

Klauskite mūsų specialisto

Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.

Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

(Visus laukus privaloma užpildyti)
Prisijunkite prie mūsų facebook | google+
responsive
Turite klausimų? Turite klausimų? +370 686 49999
Mus galite rasti
Darbo laikas
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
Mus galite rasti
Darbo laikas
Turite klausimų?
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
+370 686 49999
close

Kodėl keičiasi dantų spalva?

Dantų spalva kinta dėl to, kad ant danties paviršiaus arba jo audiniuose formuojasi dėmės. Tai atsirinka dėl įvairių priežasčių:

 

– Kiekvieno dantų spalva labai individuali, ji priklauso nuo emalio storio. Kuo jis plonesnis, tuo danties spalva tamsesnė, nes išryškėja geltona, natūrali vidinio dantų sluoksnio (dentino) spalva. Emalio storį apsprendžia genetika, be to su amžiumi jis plonėja. Emalis ypač greitai nusidėvi esant dantų griežimui (bruksizmui). Tamsėti gali ir „mirę“ dantys (po dantų šaknų kanalų gydymo).

 

– Išorinės dantų dėmės susidaro nuo gausaus dažančių maisto produktų (spanguolių, mėlynių, sojos padažo ir pan.), kavos, arbatos, raudono vyno, spalvotų gėrimų (gazuoti limonadai) vartojimo, rūkymo, tabako kramtymo. Šiuose produktuose esančios dažančios medžiagos, vadinamos taninais, prisitvirtina prie danties paviršiaus ir suteikia jam gelsvą, rusvą ar pilkšvą atspalvį. Patarimas – pavartoję dažančius produktus, iš karto išsivalykite dantis.

 

– Dantų spalva taip pat kinta dėl nepakankamos burnos higienos.

 

– Vidinės dantų dėmės yra įsigėrusios į gilesnius dantų audinius – dentiną. Dažniausiai tai įvyksta dėl antibiotikų (tetraciklino) arba per didelio fluoro vartojimo. Tetraciklinas, per didelis fluoro vartojimas veikia vaikų – besiformuojančius dantis. Norint išvengti tokių dėmių rekomenduojama, jei tik yra alternatyva, vengti šių medikamentų.

 

Išorinės dėmės yra lengvai panaikinamos profesionalios higienos metu, o dėmės, kurios yra įsigėrusios į emalio paviršių ar dentiną, gali būti pašalintos tik dantų balinimo procedūros metu.

 

Jums taip pat gali būti įdomūs straipsniai:

 

BURNOS HIGIENA

DANTŲ BALINIMAS