Registracija internetu

Klauskite mūsų specialisto

Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.

Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

(Visus laukus privaloma užpildyti)
Prisijunkite prie mūsų facebook | google+
responsive
Turite klausimų? Turite klausimų? +370 686 49999
Mus galite rasti
Darbo laikas
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
Mus galite rasti
Darbo laikas
Turite klausimų?
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
+370 686 49999
close

Nėščiosios sveikų dantų receptas

nėštumas ir dantys

Nėštumas – pokyčių metas moters organizme. Dėl hormoninių pokyčių nėščiųjų dantenos tampa jautresnės, dažnai pasitaiko dantenų uždegimų, dantys tampa labiau pažeidžiami karieso. Šiuo laikotarpiu svarbi tinkama nėščiosios dantų priežiūra. Štai keli patarimai:

 

* Valytis dantis 2 kartus dienoj po 2 min. minkštu šepetėliu ir pasta su fluoru. Minkštas šepetėlis netraumuoja emalio ir dantenų, fluoras stiprina dantis. Jei pykina pastos skonis ar kvapas, rinkitės beskonę dantų pastą.

 

* Kartą per dieną valytis dantis dantų siūlu, kad pašalintumėte į tarpdančius patekusius maisto likučius, kurių nepasiekia dantų šepetukas. Valant dantų siūlu, lengvai pastebimas dantenų uždegimas, kraujavimas.

 

* Jei vargina rytinis pykinimas, išsivėmę skalaukite burną vandeniu, sodos tirpalu ar pienu, kurie neutralizuoja rūgštis. Išsivėmus nevalykite dantų šepetuku, nes skrandžio rūgštys ėsdina dantų emalį, o valydamos šepetėliu sukeliate greitesnį dantų emalio ardymą.

 

* Pasitikrinkite dantis pas dantų gydytoją. Jei yra skylučių, antras nėštumo trimestras (4-6 mėnesiai) – saugiausias laikas dantų gydymui. Rovimas ar plombavimas neišprovokuos persileidimo ar priešlaikinio gimdymo, jei bus parinktas tinkamas gydymas, medikamentai ir moteris nepatirs streso, didelės baimės.

 

* Valgykite sveikus maisto produktus, daug šviežių vaisių ir daržovių, produktų, kuriuose gausu kalcio. Vaisiuose ir daržovėse esantys A, C ir D vitaminai yra naudingi sveikai burnos ertmei, o kalcis naudingas ne tik jūsų, bet ir mažylio organizmui.

 

* Venkite dažno užkandžiavimo, saldžių, krakmolingų maisto produktų. Pavalgius saldumynų, rūgštesnių patiekalų, rūgštokų vaisių (citrusų, ananasų, kivių, obuolių ir pan.) burną reiktų gerai išskalauti.